wtorek, 9 czerwca 2020

"O psie, który wrócił do domu"


             


      Moją ulubioną książką jest wzruszająca opowieść pod tytułem ,,O psie, który wrócił do domu”. Autorem jej jest W. Bruce Cameron. Książka opowiada o bezgranicznej wierności psa wobec człowieka.
     Narratorką powieści jest suczka o imieniu Bella. Żyła ona z mamą i psim rodzeństwem oraz z wieloma kotami. Jest szczęśliwa w takim gronie i bardzo chętnie poznaje świat, do czasu aż władze miasta zaczęły walczyć z bezdomnymi zwierzętami- Bella straciła mamę oraz psie rodzeństwo. Ruiny domu, który zamieszkiwały były przeznaczone do rozbiórki. O los biednych zwierząt dba tylko Lucas- młody chłopak mieszkający nieopodal. Codziennie przychodził tam i je dokarmiał, aż pewnego dnia psina odważyła się podejść do Lucasa, a on postanowił zabrać ją do domu. Sprawiała dużo radości jemu i jego mamie. Niestety zarządca domu, w którym mieszkali sprzeciwiał się trzymaniu psa w tym budynku. Przepisy obowiązujące w Denver są bezlitosne dla pitbuli – nie można trzymać psów tej rasy w granicach stanu. Jednak Lucas i jego matka nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzkę. Choć Bella przeważnie spotyka się z dużą życzliwością to są ludzie, którzy za wszelką cenę chcieliby się pozbyć psa. Zrozpaczony właściciel musi rozstać się z ukochanym pieskiem, który zostaje wywieziony poza granice stanu. Jednak ona nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy w swoje łapy. Bella staje przed ważnym wyzwaniem, musi odnaleźć drogę do domu.
       Książka bardzo mi się spodobała najbardziej wzruszający był moment, kiedy po długiej podróży suczka w końcu odnajduje swojego pana. Było tam również wiele zabawnych fragmentów takich jak, gdy Bella wybiega za wiewiórką z domu przez okno zabierając ze sobą moskitierę. W powieści szczególnie podobało mi się pokazanie miłości i wierności psa do człowieka. Bardzo ważnym elementem w utworze jest pokazanie okrucieństwa ludzi wobec zwierząt. Pokazuje także, że pies wybiera sobie jednego przewodnika życia i to temu jest najbardziej oddany. Jako miłośniczka zwierząt, a szczególnie psów jestem zachwycona opowieścią. Pomimo, że autor czasami skupiał się na mało ważnych opisach i przez to książka wydawała się monotonna, szczerze polecam wam tę książkę. Ja z pewnością sięgnę po kolejne powieści autora.

Martyna, klasa 6, SP5 Piła


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © liga czytelnicza , Blogger